Home  /  Medijska scena  /  Arhiva vesti do septembra 2011.

24. 02. 2009

PRIHODI OD OGLAŠAVANJA MANJI 20 PROCENATA

Beograd, 24.02.2009. (Pregled) - Prihodi štampanih medija od oglašavanja mogli bi ove godine da budu manji 20 odsto, što može usloviti i pad tiraža 10 odsto, a posebno će biti pogođene one štamparije koje se finansiraju isključivo prodajom oglasa, pokazalo je istraživanje kompanije „Diloit“. Ekonomska kriza najviše će pogoditi novinske izdavače u razvijenim zemljama, pa se očekuje da određena izdanja uskoro budu prebačena u elektronsku formu i dostupna isključivo putem Interneta.

Kriza bi mogla doprineti porastu televizijskog oglašavanja, predviđaju analitičari i dodaju da se očekuje da će prosečni gledalac u 2009. pred televizorom provesti 30 minuta nedeljno više nego lane. Prihodi od oglašavanja na mobilnim telefonima dosad su iznosili svega 0,4 odsto ukupnih globalnih prihoda od oglašavanja, a marketinške kampanje su taj način oglašavanja tretirale kao eksperiment. „Diloit“ je naveo da bi udeo oglašavanja na mobilnim telefonima, zbog novonastalih okolnosti, mogao da se udvostruči.

Najbolje rezultate dosad su pokazale minimalističke reklamne kampanje u formi SMS poruka, pokazalo je istraživanje, a kao primer uspešne kampanje u 2008. godini navedeni su američki predsednički izbori. Kriza će se odraziti i na troškove izrada internet strana.

Saznajte više:

Efekti ekonomske krize i uticaj na medije

  • Nema komentara.

Najnovije

Ostali članci
Pravni monitoring
Medijska pismenost
Korupcija u fokusu
izvestaj
Bolja Srbija
Lokalne samouprave
demolizam
ANEM kampanje

Anketa

Novi medijski zakoni

Koliko će novi medijski zakoni podstaći razvoj medijskog sektora?

Značajno

Donekle

Malo

Nimalo

Rezultati

Intranet login

Najnovije informacije o aktivnostima ANEMa

Prijavite se!

Unicef
Unicef
Bolja Srbija
Novinari

Rekonstrukcija i redizajn web sajta realizovani su zahvaljujući građanima SAD u okviru programa podrške medijima Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID) koji implementira IREX.
Sadržaj web sajta je isključiva odgovornost ANEMa i ne predstavlja zvaničan stav USAID-a i IREX-a.

 

Takovska 9/16, 11 000 Beograd; Tel/fax: 011/32 25 852, 011/ 30 38 383, 011/ 30 38 384; E-mail: anem@anem.org.rs