Prva aktivnost obnovljene Radio produkcije ANEM-a u januaru 2001, nakon dvogodišnje pauze, bilo je ponovno aktiviranje Dnevnog servisa u cilju pomoći članicama da obogate svoje programe i dobiju pristup kvalitetnim prilozima iz svih delova zemlje. Servis je funkcionisao kao fono agencija i emitovan je sve do 1. novembra 2004. godine. ANEM je postepeno uvodio i pojedine emisije u okviru zajedničkih regionalnih projekata i polučasovne dokumentarne emisije u sopstvenoj produkciji.
Danas ANEM realizuje svoje projekte iz oblasti produkcije uz pomoć partnera, preduzeća za marketing i produkciju, A-medije.
Jedan od najvažnijih radijskih projekata Asocijacije je informativni radijski servis nacionalih vesti ANEM-a je servis koji svakodnevno, u periodu od 9.00 do 16.00h, pokriva potrebu radio stanica za informacijama od nacionalnog značaja.
Proizvodnja sopstvenih, pogotovo informativnih programa veoma je skupa i mnoge redakcije malih lokalnih medija ne mogu je priuštiti. S druge strane, informisanje o lokalnim događajima veoma je važno, ali jednako je važno pružiti i informacije od nacionalnog značaja. Slušaoci lokalnih stanica žele da dobijaju sve informacije na jednom mestu - na svom lokalnom radiju, i u tom smislu, radio kao medij je nezamenljiv. Produkcija servisa vesti koji može da pruži stanici i njenim slušaocima sve važne informacije od nacionalnog i svetskog značaja i omogući stanici da se posveti pokrivanju događaja iz lokala, a pritom doprinese racionalnom raspolaganju raspoloživih resursa i smanji troškove proizvodnje programa pokazala se kao odlična ideja.
Dvominutni paketi servisa nacionalnih vesti spremni su za emitovanje u 9.00, 11.00, 13.00 i 16.00, a prošireni petominutni paket u 15.00. Vesti se proizvode u skladu sa najvišim profesionalnim i tehničkim standardima u formi i sa sadržinom koje radio kao medij zahteva. Na produkciji servisa angažovan je tim mladih ali iskusnih novinara koji su se već uspešno oprobali u redakcijama.
Drugi po značaju projekat je „Bolja Srbija". Uprkos opštem uverenju da su okolnosti u društvu takve da je profesionalno i pošteno obavljanje posla veoma retko i da se ne isplati, postoje i institucije, a pre svega pojedinci u njima, koji odgovorno i savesno obavljaju svoj posao. U želji da se slušaocima širom Srbije ukaže da se ne radi o čudacima i idealistima koji to rade na sopstvenu štetu, već o profesionalcima čiji je rad primećen i vrednovan (mada ne nužno materijalno) od strane institucije u kojoj rade ili od građana za koje rade, stvoren je projekat „Bolja Srbija". Ideja projekta je da se u formi trominutnih radijskih priloga promovišu ove pozitivne vrednosti u Srbiji i pokaže slušaocima da se i u Srbiji "isplati" odgovorno i savesno raditi svoj posao. O takvom delovanju izveštavalo je 17 dopisnika ANEM-a širom Srbije. Umesto novinarstva koje podrazumeva „postavljanje mikrofona pred političara", nametnut je kompleksniji pristup temama od najšireg društvenog značaja.
Kako bi kvalitet finalnih proizvoda u sopstvenoj produkciji bio na visokom profesionalnom nivou, ANEM je dopisnike sa kojima sarađuje na raznim projektima edukovao putem kurseva u ANEM Trening centru. ANEM je kao asocijacija, kroz svoju produkciju delovao edukativno uspostavljajuci profesionalne i tehničke standarde koje je većina korisnika (članica i pridruženih članica) prihvatila i počela da primenjuje i u sopstvenim redakcijama.
Detaljnije o radijskim projektima: